Wędkarze z Kołobrzegu protestują

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

Aktulności artykuły Kołobrzeg z Kołobrzegu

Około 30 wartości w poniedziałkowy poranek zablokowało przejście do kołobrzeskiego portu. W ten ćwicz właściciele kutrów wędkarskich sprzeciwiają się unijnej dyrektywie zakazującej im od 1 stycznia 2020 roku łowienia dorszy w Bałtyku.

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

 

Armatorzy blokują port by zwrócić uwagę rządu na ten temat. Oczekują więcej od polityków deklaracji w myśli nagród za podejmujący się w styczniu czteroletni zakaz połowu dorsza z Bałtyku. Dla wielu właścicieli firm wędkarstwo morskie jest ostatnim źródłem utrzymania. Wprowadzenie zakazu może czyli w bliskim czasie doprowadzić ich nazwy do bankructwa.

Nowa unijna dyrektywa wpada w utrzymanie od 1 stycznia 2020 roku zaś będzie obowiązywała przez następne 4 lata. Zakłada ona cały zakaz łowienia dorsza we dalekim Bałtyku. Powodem jest katastroficzna sytuacja bałtyckiego ekosystemu związana często z wielkim spadkiem liczbie tej ryby.

Jeżeli dzisiejsza akcja protestacyjna nie przyniesie efektów w role zainteresowania rządu, armatorzy zapowiadają następne kroki. Wówczas konsekwencje mogą być daleko większe.

W poniedziałek oprócz Kołobrzegu protestowano też w Darłowie, Łebie, Ustce oraz Władysławowie.

 

Zobacz również taxi Kołobrzeg

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments