Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Aktulności ekonomiczny Kołobrzeg z Kołobrzegu

10.995.926,83 zł będzie spożywać przebudowa drogi powiatowej Kołobrzeg – Grzybowo na odcinku od pętli autobusowej na trasy Grzybowskiej do przejścia z ulicą Zamkniętą w Grzybowie.

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

W poniedziałek umowę w współczesnej sytuacji podpisano w stolicy starostwa powiatowego w Kołobrzegu. W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi o wszystkiej długości 2,7 km.

Zaprojektowano jezdnię o szerokości 6 m, zaś przy osiedlu Bałtyk również w km 2+319,9 do km 2+760 zastosowano przekrój półuliczny, ze określonym uwzględnieniem naprawy i wzmocnienia krawędzi jezdni. Modernizacja obejmuje i wykonanie ciągu pieszo–rowerowego, o zmiennej szerokości.

Elegancka i chodnik oddzielone są od siebie oznakowaniem gładkim i niskim poboczem, rowem oraz pasem zieleni od żyjącej już jezdni. Przed przejściami dla pieszych, na chodnikach, azylach i wzdłuż zatok autobusowych zaprojektowano pas z płytek integracyjnych o szerokości 35 cm.

Na lokatę powiat pozyskał dofinansowanie ze sposobów Funduszu Dróg Publicznych na poziomi 50%. Zgodnie ze złożonym wnioskiem, zmiana będzie długofalowa i zacznie się w roku 2019,a dokona w roku 2021. Generalnym wykonawcą prac będzie firma „PRIN” z Grzybowa.

Jeśli wszystko pójdzie razem z systemem całkowity termin zakończenia prac przewidziano 31 marca 2021 roku. Prace drogowe w lipcu i sierpniu kolejnego roku zostaną wstrzymane.

 

Zobacz również stemple Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments