UKS Kołobrzeg wygrał złoto i srebro na mistrzostwach Polski

Aktulności Kołobrzeg Sport z Kołobrzegu

Fenomenalnie na Mistrzostwach Polski Młodzików w nadmiarach w charakteru wolnym zapisali się podopieczni Adama Bieńkowskiego. Zawody zrobiły się w niedalekim Stargardzie a udział w nim dostało 244 najlepszych młodych zapaśników z pełnego świecie.

 

UKS Kołobrzeg wygrał złoto i srebro na mistrzostwach Polski

 

W boju o tytuły mistrzowskie nie zabrakło kołobrzeżan i dokładniej 5 zawodników UKS Zapasy Kołobrzeg. Dużo spośród nich napisałem się Aleksander Polguj, który w grupy do 75 kilogramów zdobył złoty medal. Kołobrzeżanin w finale pokonał Michała Dubowskiego z Rokity Brzeg Dolny. Niezwykle emocjonujący był także finał w wartości do 100 kilogramów, w jakim kolejny reprezentant UKS Patryk Mirecki przegrał 4:5 z Ksawerym Kamińskim z Sharka Łódź. Wkład w konkursu wzięli także Mateusz Rajkowski, który z czterech walk wygrał dwie oraz Jan Dowżycki i Marcel Osos.

– Jestem daleko dumny z ostatnich chłopców ponieważ odwalili kawał dobrej roboty nie dopiero na zawodach lecz jeszcze na treningach gdzie toczyło się litry potu . Mam możliwość że następne lata współpracy przyniosą coraz wyższe efekty nie dopiero na arenach kraju tylko także dodatkowo na końcach Europy czy i Świata. Trzymajcie Kciuki – skomentował zaraz po zawodach trener UKS Kołobrzeg, Adam Bieńkowski.

Kolejny start kołobrzeskich zapaśników obecnie w najszybszy weekend w Turnieju Międzynarodowym o Puchar Bałtyku w Białogardzie

Zobacz również Reklama Kołobrzeg

 

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments