Szambo betonowe 10m3

Szambo betonowe 10m3

Polecane portale

Szambo trawi materię organiczną i oddziela materię pływającą (np. oleje i smary) oraz ciała stałe od ścieków. Systemy oparte na glebie odprowadzają ciecz (znaną jako ścieki) z szamba do szeregu perforowanych rur zakopanych w polu ługowania, komorach lub innych specjalnych jednostkach zaprojektowanych do powolnego uwalniania ścieków do gleby. Alternatywne systemy wykorzystują pompy lub grawitację, aby pomóc ściekom z szamba przedostać się przez piasek, materię organiczną (np. Torf i trociny), zbudowane tereny podmokłe lub inne media w celu usunięcia lub zneutralizowania zanieczyszczeń, takich jak patogeny chorobotwórcze, azot, fosfor i inne zanieczyszczenia.

Szamba to duże, wodoszczelne pojemniki przeznaczone do oczyszczania ścieków z szarej wody i odpadów stałych, aby osiadać i poddawać procesowi separacji, podczas gdy bakterie beztlenowe pracują nad cząstkami odpadów. Odpady stałe osiadają na dnie szamba, oddzielając się od ścieków i szumowiny lub tłuszczu. Bakterie zjadają osad i z czasem rozkładają go na prostsze składniki.  Proces ten oddziela szumowiny, takie jak tłuszcze, smary i olej, który unosi się na szczycie warstwy wody. Proces ten tworzy trzy odrębne warstwy w pierwszym przedziale; szumowiny na górze, ścieki w środku i osad organiczny lub ciała stałe na dnie szamba. Warstwa cieczy przemieszcza się przez ścianę działową szamba do drugiej komory, gdzie następuje dalsze osiadanie.

O tym warto pamiętać!

Częstotliwość opróżniania szamba zależy od konserwacji systemu septycznego. Zależy to również od tego, co włożysz do szamba. Jeśli dodasz dużo fusów z kawy, złych rzeczy, takich jak podpaski itp., Będziesz musiał częściej pompować lub czyścić szambo. Dobre czyszczenie szamba z szamba i systemu dystrybucji kroplówki (pole spustowe) wydłuży żywotność systemu septycznego. Szambo nie jest ani dobre, ani złe. Zaletą szamba jest to, że mogą być tanie, jeśli są właściwie używane i nie trzeba płacić miesięcznych opłat kanalizacyjnych ani opłat za podłączenie do kanalizacji miejskiej. Projekty szamba rozwinęły się wraz z nowoczesnymi systemami szamba. Obecnie niektóre projekty szamba są popularne w Stanach Zjednoczonych do oczyszczania ścieków. Są to przede wszystkim dwukomorowe systemy septyczne z tworzywa sztucznego, włókna szklanego lub betonu.

Szambo to mały system gospodarowania odpadami na twoim podwórku. Oczyszcza ścieki i ścieki z domów wiejskich. W przeciwnym razie woda musiałaby trafić do oczyszczalni ścieków w Twojej gminie. Za każdym razem, gdy spłukujesz toaletę, ścieki trafiają do szamba. Tam ciała stałe opadają na dno, a ciecz spływa. Odpady stałe rozpadają się z czasem. Powinieneś pompować zbiornik co trzy lata w celu konserwacji. Szambo jest zakopanym, wodoszczelnym pojemnikiem zwykle wykonanym z betonu. Jego zadaniem jest utrzymywanie ścieków wystarczająco długo, aby umożliwić osadzanie się ciał stałych na dnie, tworząc osad, podczas gdy olej i smar unoszą się na górze jako szumowiny. Przedziały i wylot w kształcie litery T zapobiegają opuszczaniu zbiornika przez osad i szumowiny i przedostawaniu się do obszaru pola spustowego. Pole spustowe jest płytkim, zadaszonym wykopem wykonanym w nienasyconej glebie. Wstępnie oczyszczone ścieki są odprowadzane przez rurociągi na porowate powierzchnie, które umożliwiają ściekom filtrowanie przez glebę. Gleba przyjmuje, oczyszcza i rozprasza ścieki, gdy przenikają przez glebę, ostatecznie odprowadzając je do wód gruntowych.

Podsumowanie

Szamba są dość proste. Ponieważ są zakopane pod ziemią, nie muszą wyglądać atrakcyjnie, więc ich konstrukcja jest praktyczna. Są prostokątne lub okrągłe i zbudowane z wodoszczelnego plastiku, betonu lub włókna szklanego. Zapobiega to przedostawaniu się odpadów do gleby przed jej rozkładem. Szamba mają jeden lub dwa przedziały wewnątrz. Większość nowych zbiorników ma dwa przedziały, ponieważ są one bardziej wydajne w oddzielaniu ciał stałych i pozwalaniu na wypływ ścieków. Każda rura ma zainstalowany trójnik lub przegrodę. Na rurze wlotowej trójnik spowalnia przepływ odpadów, dzięki czemu nie zakłóca odpadów, które już znajdują się w środku. Na rurze wylotowej trójnik zapobiega wydostawaniu się ciał stałych wraz ze ściekami. Szambo 10 m3 w chwili obecnej cieszy się największym zainteresowaniem.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments