Świat Według Kiepskich

Świat Według Kiepskich sezon 24

Prasówki

W bezpiecznej wrocławskiej kamienicy, nigdy nie gości nuda.

Świat Według Kiepskich sezon 22

Od lat, zwaśnione rodziny godzą się na wzajem, by potem przy odpowiednim trunku pogodzić się i wymyślać kolejny wspaniały plan żeby zarobić, przy tymże się nie na tworzyć.

Serial informuje o rodzinie Kiepskich, gdzie Ferdek, głowa grupy jest osobą bezrobotną, a samym jego zajeciem jest oglądanie telewizji i sporzywanie alkoholu. Żona Halina, z lat tworzy w działalności zdrowia, gdzie zdaza się jej zatrudniać dodatkowe dyżury, by utrzymać piecioosobową rodzinę, w współczesnym dwójkę dorosłych dzieci- Walda i Mariolkę i schorowaną matkę- Rozalię, która niecierpi Ferdka.

W rodzinie ciągle przylega do historii.

Kanalia, nazywany przez teściową Ferdek, notorycznie okrada babkę z renty, zabraniając jej przy tym oglodać ukochaną bajkę- Koziołka Matołka. Schorowana babka modli się, aby wreszcie Ferdek zniknął z ich rodziny.

Po sąsiedzku, na ostatnim tymże piętrze, mieszka Paździoch wraz z małżonką- Haliną. Rodziny bardzo różnią się z siebie. Pazdzioch jest stałe zatrudnię. Robi na Wrocławskim bazarze, gdzie sprzedaje bieliznę, która została się powodem kpiny sąsiada Ferdka. Jego żona notorycznie krytykuje człowieka i dotyka go w towarzystwie innych sąsiadów. Wbrew to, Marian kocha kobietę i mama się wciąż dorównać jej wymaganiom oraz spełnia wszystkiej jej zachcianki.

zobacz również filmy online za darmo bez rejestracji

Tuż nad nimi istnieje Arnold Boczek. Pracownik pobliskiej żeni. Otyły sąsiad, jaki nie ma nieco. Mimo, że potrafi mieć na goscine żony Halinki, Ferdek wciąż obraża znajomego i zmusi mu zabierać się na jego piętro. Boczek tak mocno nie odpuszcza i zawsze podkrada się do wspólnej toalety na piętrze Mariana i Ferdka, gdzie dopuszcza się licznych kradzieży papieru toaletowego oraz żarówek. Arnold Boczek, słynie również z naiwności, często zwodzenie przez sąsiadów, zostaje ośmieszony i zwolniony z piętra rodziny Kiepskich oraz Pazdziochow.

Ważna by powiedzieć, że kamienica przypomina jakąś kolejną klatkę w ostatniej okolicy, jednak dzieją się tu rzeczy, jakie nie śniły się nawet fizjologom.

Od rana w zakładzie Kiepskich można słyszeć krzyki i awantury. Znienawidzony przez teściową Ferdek, próbuje po raz kolejny okraść Babkę z renty. Syn Walduś, kibicuje ojcu, z radością na nowe piwo, ponieważ tak jako jego ojciec uwielbia alkoholowe trunki oraz męczę piłki nożnej. Z postępem czasu, podczas wyjazdu do USA, prezentuje swoją żonę-Jolante, pazerna na pieniądze kobietę, która trzyma Waldusia pod pantoflem. Zachowanie kobiety nie podoba się Ferdkowi, dlatego otwarcie podkreśla, że nie lubi nowej wybranki syna.

Części są gorące i pełne fantazji.

Mamy doczynienia z innymi z własnej planety, kołem gospodyń wiejskich, teleturniejami czy nawet pokazaniem się anioła stróża.

Sceny przedstawiają codzienne problemy z jakimi pragną zmagać się polskie rodziny.

Ciągle konflikty z znajomymi, skazane na porażkę interesy, wizytację metoda oraz brak pracy, przedstawiają się na Halince, która pod groźba rozwodu, próbuje namówić męża do podjęcia się pracy.

Ferdek jednak ma, że w współczesnym końcu nie jest pracy dla wszystkich z jego przygotowaniem i myśli rozkręcić swój biznes.

Na zabieg zainteresowania z pewnością nie można narzekać.

Jednym razem wraz z córką Mariolka weszli na pomysł założenia seks telefonu. Przeciwnym razem Ferdek próbował budować ekskluzywny fotel, na którym można by było spokojnie oglądać telewizję, pić piwo i masować sie. Kiedy natomiast ten pogląd nie wypalił, nadszedł pomysł otwarcia biznesu z Marianem, który przy butelce wódki, próbuje zachęcić do wspólnej pracy Ferdka.

Niestety, plan też się nie powodzi, a sąsiedzi znów się kłócą.

Rywalizacja między sąsiadami wciąż powoduje zgrzyty.

Odchody na wycieraczce, podsłuchiwanie, plotkowanie i obrażanie.

Gdy po skomplikowanym i doskonałym wyzwań roku pnadszedl czas świętowania Następnego Roku, w zakładzie Kiepskich tworzony jest sylwester.

Leżą na nim mieszkańcy kamienicy i prezes Kozłowski, jaki stanowię w układu małżeńskim z czwartą żoną, która otwarcie oznajmia, że jest z starym tylko dla pieniędzy. Wszystko mogłoby się wydawać normalnym wydarzeniem oraz chęcią naprawy relacji między sąsiadami, jednak Ferdek znów schodzi na wojenną ścieżkę.

Kolejnym mieszkańcem kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ jest Borysem. Sąsiad z zacięciem do pornograficznych gazet i zagorzały katolik. Mało pojawia się jedyną w odcinkach.

Drinkom z specjalnych kolegów sąsiadów jest bezdomny Badura, przebywający na złomowisku. Jego ważnym zajeciem jest sporzywanie alkoholu i rozmyślanie.

W serialu, pojawia się również Malinowska, ekspedientka, która często sprzedaje miezzkancą kamienicy na krechę, oraz Edzio, listonosz z poczuciem humoru, który robi co róż nowe rymowanki na materiał mieszkańców.

Świat według Kiepskich jest z decydowanie humorystycznym serialem, opowiadającym losy mieszkańców.

Bawi fanów już z 1999 roku, gdy to nakręcono pierwszy etap.

Na startu serialu, sceny nagrywane ubiegły w kamienicy, jednak z postępem czasu wykonano rekonstrukcje mieszkań w studio, gdzie nadal nakręcane są nowe odcinki. Losy mieszkańców kamienicy Ćwiartki ¾ możemy obserwować na Polsacie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments