Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

30 listopada zatrzyma się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na placu osiedla będą odpowiedzialne po raz ten w współczesnym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zablokowane w stacjach. Rowery udadzą się na dobrą przerwę, w toku której przejdą przegląd, konserwację i niezbędne naprawy, by powrócić na trasy teraz w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został zawarty w czerwcu 2017 roku. Jak informuje firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy korzystali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli je w współczesnym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi byli w miesiącach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co oznacza, iż na dowolnym rowerze odbyło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w łączącym się do końca sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy wszystek ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba klientów wzrosła o kolejne 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Teraz pora na zimową przerwę, jaka zostanie spożytkowana na studium infrastruktury do innego sezonu.

— Nikt nie myśli sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego ogromna popularność wśród mieszkańców i turystów jest poważna. Wydłużenie wolnego czasu czerpania z roweru dla ludzi posiadających Kołobrzeską Kartę Mieszkańca było znanym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 użytkowników strony to akurat Rower Miejski bawi się największą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie ludzi do pozostawienia samochodów i posiadania z alternatywnych źródeł transportu jednak było natomiast będzie celem. Rower Miejski doskonale wykonywa swoją rolę – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z rekordową liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co oznacza, ze jakiś bicykl był wypożyczony tego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w współczesnym roku miał 28 minut i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej mieli z planu w godzinach 15:00 – 19:00, kiedy docierało do ponad 33 proc. wypożyczeń z wszystkiego dnia. W miar tygodnia podział umieszcza się bardzo równomiernie, jednak wiele wypożyczeń widziano w soboty – 17,6 proc.

Największym zaangażowaniem bawiły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także między tymi lokalizacjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Głowa Morska – 3 511 przejażdżek i z powrotem – 3 478 także z wypożyczalni Ratusz do Głowa Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w bieżącym okresie (od 1 marca do 28 listopada) wziął z sposobu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do ostatniej chwili zarejestrowało się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. klientów w bieżącym sezonie. Łącznie przez trzy sezony od inauguracji systemu wykonali oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został zawarty w czerwcu 2017 roku. Na początkowym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W maju 2018 został również rozszerzony o inną stację i kolejne 10 rowerów, założone przez Knight Frank, która prowadzi Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest właśnie jedną z czterech w woj. zachodniopomorskim, w którym można mieć od wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments