Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała uchwałę o różnych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w niniejszych miejscach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak pokazywali radni opozycji, ich oddaniem, projekt uchwały był na punkcie jedynie pozyskanie dodatkowych kluczy do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w dziedzinie uzdrowiskowej.

Tak, przede każdym, przyczyny podwyżek i poprawek w ustaleniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, dostęp do powierzchnie Oraz uznaje się po prostu nie opłacać, natomiast tymże jedynym zostanie ograniczony.

Kiedy się zmienią więc opłaty za wypoczynek w mieszkaniach parkingowych? W dziedzinie uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w przestrzeni B – 2,50 zł.

Zamienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie rozdzielone na przestrzeń A dodatkowo B. Na mapce poniżej tekstu prezentujemy nowy podział.

Mieszkańcy mają przecież płacić mało niż zakłada nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, jaka korzysta zagwarantować im miesięczny abonament we każdych strefach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został wybrany z kilkoma poprawkami; przede każdym dostanie w mieszkanie z dniem 1 kwietnia bieżącego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego planuje żyć płatna w poziomie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie można zapłacić w toku 7 dni, nie jak wykonywałeś projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments