Kapusta kiszona taka jak dawniej

Kapusta kiszona król sklep Sianów

Zachodniopomorskie

Właściwości lecznicze kiszonej kapusty są powszechnie znane. Jest wtedy i popularny składnik wielu tradycyjnych, polskich potraw. Wśród przydatnych w handlach kiszonek różnego pochodzenia naturalną perełką jest kapusta kiszona pochodząca z Naturalnego Gospodarstwa Domowego Danuty i Piotra Król. Stary i lekki sposób produkcji sprawiają, iż istnieje zatem naprawdę dobry produkt, o niepowtarzalnych walorach smakowych i prozdrowotnych.

Kapusta kiszona król sklep Węgorzyno

Wysoka ilość witaminy C

Kapusta kiszona jest odpowiednim składnikiem granym w własnej kuchni, który zawsze spożywa się jesienią oraz zimą. Dlaczego? Kiszonki zawierają cenne probiotyki, które zasiedlając naszą florę bakteryjną są własną ochronę przed doraźnymi infekcjami oraz budują odporność przeciwko wirusom. Ukiszona (nie kwaszona!) kapusta jest silną skarbnicą dobrze przyswajalnej witaminy C, a jeszcze rutyny, jakie są znanymi składnikami aptecznych tabletek na siłę. Zamiast więc sięgać po medykamenty, właściwie jest spożywać kapustę kiszoną, która istnieje w dodatku niskokaloryczna i lekkostrawna. Najlepiej przy tym wybierać kapustę ze sprawdzonych źródeł, takich jak teraz Ekologiczne Gospodarstwo Rodzinne Danuty i Piotra Król, dostające się w Kinowie, nieopodal Kołobrzegu. Kapusta „Król” jest kiszona tradycyjnie w dębowych beczkach, a użyte do jej produkcji główki czerpią z własnej, ekologicznej plantacji rodziny.

kup traz
 

Kapusta kiszona król sklep Węgorzyno

Ekologiczna praca dla własnego zdrowia

W tokach, kiedy przy uprawie warzyw i roślin najczęściej przyjmuje się środków chemicznych, jakie zawierają chronić rośliny przed robactwem i przyspieszyć ich rozwój, często korzystamy wątpliwości, albo nie uwolni się zatem na swym zdrowiu. Nie żywi się te co oszukiwać – smak takich warzyw pozostawia dużo do wymagania. Danuta i Piotr Król już dużo lat temu przedstawili na naturalną uprawę, co budziło wówczas zdziwienie, w obrębie zawierała się wówczas szybkość powstania produktu, nie jego formę. Dzisiaj, z poradą synów, mogą pochwalić się dużymi zyskami na tym polu. Zaś ich kiszona kapusta, która zapada w dębowych beczkach, na słynnej kołobrzeskiej solance, jest jednym z głównych produktów, które zajmują podniebienie smakoszy w pełnej już Polsce. Dobra i z całym szczęściem zdrowotnych właściwości.

Kapusta kiszona król sklep Węgorzyno

Smak jak za dawnych lat

Kiszenie kapusty wtedy obecnemu stanowiło aktywną czynnością, wykonywaną tradycyjnie w gospodarstwach. Zimą nie było bowiem dojazdu do świeżych owoców oraz warzyw, powinien było to dać sobie i rodzinie odpowiednią porcję witamin. Dziś oczywiście nikt nie bierze na to okresu, tym daleko że półki sklepowe uginają się z pozostałego rodzaju gotowych produktów. Trudno jednak spodziewać się, że smak takiej kapusty będzie mówił temu, co myślimy z dzieciństwa. Często i zamiast z kiszoną, można spotkać się z kapustą kwaszoną – nie będącą nic wspólnego ze czystym, naturalnym produktem. W sukcesie kiszonej kapusty wynikającej z gospodarstwa „Król”, potrafimy istnieć oczywiści że styl i chrupkość są właśnie takie, jak wtedy. Tradycyjne formy jej przygotowania oraz jakość materiałów przychodzą na to, iż jest po prostu przepyszna i silna. O klasie materiałów Ekologicznego Gospodarstwa Domowego Danuty i Piotra Król świadczy fakt, iż w 2011 roku zostało członkkem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorze Zachodnie. Nowe materiały, z których słynie ekologiczne gospodarstwo to m.in. ogórki kiszone oraz soki z kiszonych warzyw.

Kapusta kiszona król sklep Węgorzyno

Idealna do surówki i bigosu

Do których potraw kapusta kiszona „Król” będzie świetna? Sprawdzi się zarówno jedzona na surowo, jak także po ugotowaniu czy upieczeniu. Surówka do obiadu wykonana z tej kapusty będzie zdecydowanie zła i jedząca, można ją jeść oraz bez żadnych dodatków! Lubiany przez Polaków problem będzie z zmiany wspaniale wyważony w guście i więcej bardziej korzystny. Kapusta kiszona to też ważny element farszu do pierogów z kasą i grzybami oraz pieczonych mięs. Pysznie smakuje też choćby zapiekana z żeberkami lub białą kiełbasą. Programów jest dużo, wszystko chce z naszej inwencji i upodobań kulinarnych. Wykorzystując kiszoną kapustę, powstającą ze doświadczonego źródła przede wszystkim jesteśmy pewność, że dostarczamy sobie także indywidualnym najulubieńszym, to co najciekawsze. Bez zbędnych polepszaczy i sztucznych składników. Tylko kapusta i solanka kołobrzeska – pyszne, popularne oraz zdrowe.
Kapusta kiszona król sklep Węgorzyno

Zobacz również Kapusta Kiszona – Król

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments