Jak Zainwestować W Ropę Naftową?

Jak zainwestować w ropę naftową?

Prasówki

Jak zainwestować w ropę naftową? Niemalże każdy potrafi sobie wyobrazić ropę naftową, czyli płynną substancję, z której pisane są paliwa, smary, asfalt, czy polimery, ale trudniej już sobie wyobrazić tą ropą handel. Słyszymy o ropociągach, ogromnych tankowcach i wartościach oferowanych za baryłkę, i jakich objętość, chociażby w najmniejszej skali, praktycznie wyklucza handel fizyczny. Mowa oczywiście o inwestorach indywidualnych, którzy właściwie nie posiadają kwot umożliwiających zakup ropy przetransportowanej do wszelkiego portu przez olbrzymi tankowiec. A jednak ropą handluje się codziennie i stosując do tego sensie stosunkowo małych pieniędzy. Jak to stanowi zatem możliwe?

Jak Inwestować w ropę naftową?

Jak łatwo zainwestować w ropę naftową?

Czy zabiega o podział zasobów przykładowego tankowca na części pomagające ich zakup, np. po kilka beczek na łebka? Pewnie nie! Kto i gdzie żeby te beczki składował?! Drugą przeszkodą, może nawet niezwykle istotną, jak opowiadamy o inwestowaniu, byłaby wszelka nieopłacalność tego sposobie handlu detalicznego w nawiązaniu do ropy naftowej.

Nawet w czasach wysokiej koniunktury, czyli opłatach za baryłkę w wysokości 160 dolarów, to przy wzrostach znacznie dużych, rzędu 10%, zysk wyniósłby 16 dolarów za baryłkę. Tylko, ile takich baryłek złożylibyśmy indywidualnie na własnym podwórku (o ile nie żyjemy w budynku, gdyż w piwniczce zmieściłoby się może dwie, po wyrzuceniu roweru). Zarobek delikatny i złudny, oraz w współczesnym drugim przypadku zarobilibyśmy 32 dolary i chociaż wówczas, gdyby ktoś odebrał naszą ropę za darmo i darmo ją przywiózł, i gdyby ktoś drugi nie ukradł nam w międzyczasie roweru.

 

Wygodne i pewne życie na ropie naftowej

Łatwym systemem na inwestowanie w ropę naftową, i jakiego w żadnym razie nie wykorzystujemy w dzisiejszej sytuacji, jest inwestowanie długoterminowe za pomocą instrumentów finansowych. Chodzi o kupowanie jednostek funduszy ETF, i jakich wartość jest wyceniana na bazie tych cen poszczególnych rodzajów ropy naftowej.

Trzymają one własną właściwość, oraz stanowi nią płynność, gdyż przekazać je ważna na wszelkiej giełdzie i zawsze, ale… Zarabiamy jedynie wówczas, gdy cena ropy wzrasta. Inne, jak firmy funduszy inwestycyjnych z ekspozycją na ropę są łatwo tym jedynym, a do tego zawierają więcej cen i większe oczekiwania finansowe, też nie są więc opcją dla wszystkich.

Pracowanie na spadkach cen ropy naftowej

Obecna pozycja na targach, a spowodowana pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 jest z cieplejsza trudna, a przynajmniej dla wszystkich tych, którzy inwestują pieniądze z nadzieją na rozwoje. Jak zatem żyć w Polsce, będąc jednocześnie niemalże uwięzionym w lokalu?

Kontrakty CFD

Nie odszukamy ich na polskiej GPW, przecież to żadna przeszkoda, ponieważ jest wiele domów maklerskich i budów, oferujących handel ropą na jakimś etapie wtajemniczenia i przy małych zasobach finansowych. W współczesnym przypadku zalecane są zwłaszcza platformy, gdyż domy maklerskie są de facto pośrednikami, którzy również z obecnych podstaw korzystają.

Przykładowa podstawa do handlu ropą naftową także nie tylko, to Oil Profit, gdzie przygodę z walką o wysokie pieniądze można rozpocząć już z 250 dolarów. Platforma umożliwia zawieranie kontraktów CFD, oraz stanowi to najprzyjemniejsza, najmocniejsza i obłożona najmniejszymi prowizjami forma handlu kontraktami na ropę.

Także można na niej podejmować z dźwigni finansowej, jaka w Polsce dla inwestorów początkujących wynosi 1:33 (oznacza to, że tworząc na koncie 250 dolarów możemy wykupić kontrakt wart 8250 zielonych i przy domu na zapis o jeden procent zarobić 82.5 dolara.

Szczegółowe zasady działania platformy oraz nabywania kontraktów są dostępne po zalogowaniu na karcie Jak Zainwestować W Ropę Naftową?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments