Escobar Fold 1 - Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon opracowany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, jakie można podzielić, aby zyskać większą przestrzeń wyświetlacza, ze względu na wysoką wartość oraz dostępność pozostają tylko ciekawostką. Powinien jednak przyznać, że tak interesującą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to jedne z bardziej interesujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest i składanym smartfon w sumie 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak myśli Roberto Escobar, udało się to kupić dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego firmę. Cóż, nie jestem do tyłu usatysfakcjonowany tym określaniem, ale załóżmy, że rzeczywiście stanowi ono duże.

Co dobre, w wywiadzie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego obowiązkiem nie jest absolutnie wprowadzenie niedrogiego składaka, lecz jednocześnie pokonanie Apple. Plan raczej niemożliwy do zrobienia, ale jednak warto marzyć. Ponadto, zamierza on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w bardzo zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik otrzymuje do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ przygotowany w technologii AMOLED. Roberto dodaje, iż zajmuje on prezentować się wysoką odpornością i gwarantować większą trwałość na zdania i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem dania jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z kolei 8, i przetwarzaniem grafiki zatrzymuje się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na pokładzie dostaje się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na dane. Możliwe istnieje również wzięcie z umowy pamięci o maksymalnej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie karty SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod opieką Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, iż w daniu zastosowano dodatkowe zabezpieczenia, jakie zajmują utrudnić dostanie się do szczegółowych danych. Niestety stanowi on w 100% bezpieczny, ale że ma służyć wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, zarówno pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest wydawany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza opcja jest niewielka do 100 tys. egzemplarzy. Ceny charakteryzują się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na dane za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest zatem naprawdę tani, jak na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments