Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Toż prawdziwy reklamę także dla mieszkańców jak i turystów leżących w własnym mieście. Już niedługo budynek kołobrzeskiego dworca ma zostać gruntownie przebudowany.
Obiekt jest zostać w pełni dostosowany do spraw osób niepełnosprawnych. Znacznie rozszerzy się powierzchnia obsługi pasażerów.

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

 

Przewidziano m.in. utworzenie całego umieszczenia na przechowalnię bagażu, odtworzenie zwieńczenia wieży zegarowej. Być zapewne same powstanie dodatkowa poczekalnia sezonowa. Spółka PKP SA ogłosiła właśnie przetarg na zakończenie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy tak ważnego dla miasta budynku.

Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego wraz z wykorzystaniem najbliższego otoczenia. Na dole ma zostać założona poczekalnia oraz hol, do jakich należeć będą toalety. Rozważona ma zostać także poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano całe mieszkanie na przechowalnię bagażu dostępne jeszcze z zewnątrz budynku. Na piętrze i poddaszu mają zostać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków ma zostać przywrócona tradycyjna forma kopuły nad wieżą zegarową.

Jeżeli należy o zagospodarowanie działki, mają zostać usunięte bariery architektoniczne. Powstać są min. dwa miejsca parkingowe dla kobiet niewidomych i min. dwa pola do ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto przewidziano parking rowerowy. Dworzec wraz z otoczeniem są zostać w pełni dopasowane do spraw osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2020 r. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Dokumentacja wraz ze wszelkimi pozwoleniami traktuje żyć skłonna w układzie 36 tygodni od zawarcia umowy. Wartość zlecenia określana istnieje na 1,27 mlm zł netto.

Budynek dworca w Kołobrzegu został przełożony do gruntu w 1910 r. Obiekt wydobywa się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. został przeprowadzony remont wnętrza dworca, jednakże stan techniczny całego domu PKP SA określa jako zwykli i potrzebujący modernizacji. Hol główny pełni rolę poczekalni. Wybierają się w nim same kasy i problemy handlowe. Obiekt nie spełnia wymogów TSI-PRM, co oznacza, iż nie jest w pełni dostosowany do spraw osób o niskich możliwościach poruszania się.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments